Tym razem trafiłam do Meksyku… Co motywuje mnie, by podróżować i być stale w ruchu...? Dlaczego ryzykuję? Dlaczego piszę? I co robię, że spotykam na swojej drodze tak cudownych ludzi? Odpowiedzi na te czy inne pytania znajdziecie, śledząc mojego bloga… Razem ze mną uwierzycie, że niemożliwe jest możliwe, a marzenia się spełnia! Zapraszam serdecznie, Aleksandra Grzymkowska

czwartek, 23 lipca 2015

Otaczaj się wspaniałymi osobami. Basia

Myślę, że spotkaniem z Basią po raz kolejny udowodniłam, że przypadki nie istnieją. Jeśli byłoby inaczej, to życie musiałoby składać się z przypadków albo być przypadkiem. I znów zaprzeczę. Ani moje życie ani Twoje, ani nikogo innego nie jest przypadkiem. W takim razie co sprawia, że przytrafiają się niespodziewane lub od długiego czasu wyczekiwane momenty? Że trafiamy na tych, których szukaliśmy, że dzieje się tak, jak powinno się dziać? Pozytywne myślenie, twórcze… Pasja, miłość do życia, szczęście. Mój sposób na pomyślność, bądź dobrym człowiekiem, uśmiechaj się do innych, bądź jak magnez, dzięki któremu będziesz otaczać się tylko wspaniałymi ludźmi. Nie skupiaj się na tych, którzy narzekają, nie przejmuj od nich negatywnych emocji. Eliminuj złe dni, bo tylko Ty jesteś ich kreatorem. Złap kierownice w swoje ręce, wybierz odpowiednią trasę, a po drodze zgarniaj autostopowiczów tylko z pozytywnym nastawieniem do życia.


Jak poznałam Basię? Trafiłyśmy do tej samej kawiarni, tego samego dnia i o tej samej godzinie. Jak to było? Przeprowadzając wtedy redakcję autorską książki, nie mogłam w pełni się skupić. Rozproszona myślami o projekcie, stale sięgałam za telefon komórkowy, by na bieżąco kontrolować wiadomości, które dotyczyły projektu zorganizowanego wokół mojego debiutu. Było już dość mało czasu, a pojawiły się komplikacje odnośnie utworu muzycznego. I nagle… Przyznaję się z ręką na sercu, podsłuchałam rozmowę Basi z koleżanką. Usłyszałam, że jest aktywna muzycznie i to, co robi jest dla niej ogromną pasją. Czułam, że z minuty na minutę jestem coraz bardziej podekscytowana! Zaczepiłam Basię następnego dnia. Jak się okazało, liceum, do którego uczęszcza, znajduje się niedaleko lokalu, gdzie się poznałyśmy.


Basia na wieść o projekcie zareagowała dużym entuzjazmem, identycznie jak za pierwszym razem, kiedy ją zobaczyłam, emanowała ciepłem i optymistycznym podejściem do życia. Opowiedziała o kuzynie Szczepanie i umówiłyśmy się na kolejne spotkanie już we troje. Jak zawsze byłam otwarta na propozycje i zostawiłam dużą przestrzeń partnerom, którzy w zaskakująco krótkim czasie przygotowali utwór do filmu promującego powieść – termin realizacji projektu, nagrania wideoklipu i publikacji zbliżał się wielkimi krokami… Ale udało się! Przecież chcieć to znaczy móc, od zawsze to wiedziałam!


Osiemnastoletnia Basia (ur. w 1997 roku) jest członkiem znanej muzykującej rodziny Pospieszalskich. To młoda i niezwykle utalentowana uczennica liceum ogólnokształcącego oraz drugiego roku Wydziału Jazzu im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie wokalistyki jazzowej u prof. Janusza Szroma. Na wokal została przyjęta jako najmłodsza uczennica w historii szkoły. Coś niesamowitego! A w 2010 roku ukończyła pierwszy stopień szkoły muzycznej w klasie skrzypiec.Wychowana w rodzinie muzyków, dzięki czemu już od dziecka uczestniczyła w licznych projektach muzycznych, koncertach oraz występowała na wielu prestiżowych scenach m.in. Filharmonii Narodowej, Teatru Wielkiego, Opery i Filharmonii Podlaskiej, Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu, Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, Filharmonii Rzeszowskiej, Filharmonii Częstochowskiej i wielu innych. Jako wokalistka występowała i współpracowała z takimi muzykami jak: Anna Maria Jopek, Wojciech Waglewski, Anna Serafińska, Lora Szafran, Janusz Szrom, Andrzej Jagodziński, Bogdan Hołownia, Wojciech Zieliński. Wraz z kuzynem Szczepanem Pospieszalskim, który skomponował muzykę do wideoklipu promującego książkę „Przecież wiesz”, tworzą duet i są w trakcie nagrywania płyty z utworami na pograniczu jazzu i muzyki elektronicznej. Na co dzień gra również na fortepianie.
Ze szczególnym pozdrowieniem dla Basi*Rodzina Pospieszalskich, z której pochodzi Basia, „to muzyczna rodzina pochodząca z Częstochowy. Jej członkowie nagrywali, komponowali i koncertowali zarówno pod własnym szyldem jak i z czołówką polskiej sceny muzycznej: Anną Marią Jopek, Justyną Steczkowską, Voo Voo. Z Rodziną Steczkowskich i innymi artystami co roku od grudnia do lutego odbywają serię koncertów wykonując w aulach koncertowych i kościołach kolędy i pastorałki często w niekonwencjonalnych aranżacjach i nowoczesnych brzmieniach.” (Źródło: http://www.lastfm.pl/music/Pospieszalscy)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz